WE HAVE SOLUTIONS FOR YOU

Have a suggestion, comment or question? Ask how we can help you!

Phone

+90 216 995 09 24 (Pbx)
+90 216 995 09 25 (Fax)

VOLTHREAD HQ

Vogue Business Center, Küçükbakkalköy Mah. Merdivenköy Yolu Cad. Rüya Sk. No: 12/18 8.Kat Ataşehir / İSTANBUL

VOLTHREAD R & D

Hacettepe Teknokent - Üniversiteler Mah. 1596. Cad. 6. AR-GE E Blok Bina 6E Kat:6 No:35 Beytepe Çankaya / ANKARA
Payara® Platformu: Üretime Hazır ve Bulutta Yerel
Payara® Platform Enterprise, kurumsal Java uygulamalarınızı çalıştırmanın en önemli güvencesidir. Payara Enterprise ile güvenliğinizi ve uygulama performansınızı sağlayın. Açık kaynak ve Jakarta EE (Java EE) uyumludur.

Volthread'in Payara ekibi, kurumsal Java uygulamalarınızı üretim ortamlarına taşımaya hazır.Payara Sunucu geçiş deneyimimize güvenin. Firmalara günlük yönetilen servis desteği veriyoruz. Şimdi bize ulaşın!
Payara® Platformu: Üretime Hazır ve Bulutta Yerel
Payara® Platform Enterprise, kurumsal Java uygulamalarınızı çalıştırmanın en önemli güvencesidir. Payara Enterprise ile güvenliğinizi ve uygulama performansınızı sağlayın. Açık kaynak ve Jakarta EE (Java EE) uyumludur.
Payara® Sunucusu Nedir?
Payara Server Enterprise, şirket içinde, bulutta veya hibrit ortamlarda Jakarta EE (Java EE) uygulamalarının güvenilir ve güvenli dağıtımlarıyla görev açısından kritik üretim sistemlerini destekleyen bulut tabanlı bir ara katman yazılımı uygulama platformudur. Aylık sürümler, hata düzeltmeleri ve 10 yıllık yazılım yaşam döngüsü ile istikrarlı bir platform olan Payara Server, halihazırda kullanmakta olduğunuz ekosistem bileşenleriyle agresif bir şekilde uyumludur, bulut satıcılarıyla geniş entegrasyon sağlar ve Docker ve Kubernetes'i destekler. Sektör lideri DevOps ekibi ve küresel Payara topluluğu ile işbirliği içinde geliştirme, Payara Server'ın bugün ve gelecekte Jakarta EE uygulamalarının üretimi için en iyi seçenek olmasını sağlar.

Aylık sürümler, hata düzeltmeleri ve 10 yıllık yazılım yaşam döngüsü, Payara Server'ı üretim dağıtımları için optimize eder

Payara® Micro Nedir?
Payara Micro Enterprise, kapsayıcılı Jakarta EE (Java EE) uygulama dağıtımları için tercih edilen hafif ara katman yazılımı platformudur. 70 MB'den daha az olan Payara Micro, kurulum, yapılandırma veya yeniden kod yazma işlemleri gerektirmez - böylece dakikalar içinde tam olarak çalışan bir uygulama oluşturup dağıtabilirsiniz. Eclipse MicroProfile ile uyumlu olan Payara Micro, Payara Server'ın mikro hizmetlere hazır versiyonudur. Herhangi bir uygulama sunucusu kurulumu olmadan komut satırından savaş dosyalarını çalıştırabilirsiniz. Otomatik ve esnek kümeleme, Payara Micro'yu modern bir sanallaştırılmış altyapıda Jakarta EE uygulamalarını çalıştırmak için tercih edilen platform haline getirir. Payara Micro ayrıca kendi Java uygulamalarınızı yerleştirmek ve başlatmak için bir Java API'si ile birlikte gelir.
Payara Kurumsal Platform
Payara Platformu, Payara Server ve Payara Micro'dan oluşmaktadır. Her iki seçenek de, geçiş için ilk planlamadan çeşitli yerinde ve saha dışı destek ve danışmanlık hizmetleriyle Payara Platformunun üretimde kullanılmasına kadar desteklenir.
Neden Payara Platformuna Geçmelisiniz?
Birçok sürücü, kuruluşları bir uygulama sunucusundan diğerine yönlendirir. Mevcut uygulama sunucunuzun artık destek sağlamadığını, artık kuruluşunuzun değişen ihtiyaçlarını karşılamadığını veya çok pahalı olduğunu görebilirsiniz. Geçişi düşünmek için özel nedenleriniz ne olursa olsun Payara® Platform Enterprise genellikle ideal çözümdür. Payara Platformu:
 • Dış kaynaklı bir yardım masası yerine doğrudan mühendislerden gelen destek ile çeşitli destek seçenekleri sunar
 • Modern uygulama mimarilerini benimser (Cloud Native, Containerized, Jakarta EE, MicroProfile)
 • Fortune 500 listesinden bazıları da dahil olmak üzere dünya çapındaki şirketler tarafından güvenilir ve üretimde kullanılır

Payara Platform Kurumsal Destek Seçenekleri

Birçok kuruluş, kapsamlı destek seçenekleri için Payara Platformuna geçiş yapmaya karar verir – Payara mühendisleri, ilk geçiş planlamasından üretime ve ötesine kadar destek sağlar.

Taşıma ve Proje Desteği
Taşıma ve Proje Desteği
Üretime geçmeden önce Payara destek mühendisleri, müşterilere geçiş veya geliştirme projelerinde yardımcı olur. Taşıma ve Proje desteği, ortamınızın boyutuna bakılmaksızın yıllık sabit bir ücret karşılığında sunulur ve geliştirmede sınırsız sayıda birimi destekler. Payara Platform uzmanları, riskleri ve maliyetleri azaltırken proje tesliminizi hızlandırır.
Üretim Desteği (24x7 veya 10x5 Seçenekler)
Üretim Desteği (24x7 veya 10x5 Seçenekler)
Bir kuruluş üretimde Payara Platformunu çalıştırdığında, Payara küresel mühendisleri destekler Payara mühendisleri, ilk geçiş planlamasından üretim içi ve ötesine kadar destek sağlar. Üretimde Payara Server Enterprise veya Payara Micro Enterprise olan tüm müşteriler için kritik görev uygulamalarıyla ilgili sorunlara hızlı yanıt vermeyi garanti eder.
Görev açısından kritik olmayan ortamlar için 10x5 iş saati desteği ve kritik görev ortamları olanlar için 7x24 destek ortamı mevcuttur.
Payara Hızlandırıcı
Payara Hızlandırıcı
Payara Enterprise müşterileri, Taşıma ve Proje Desteği, 24x7 veya 10x5 destek seçeneklerini genişletmek için danışmanlık hizmetleri alabilir. Danışmanlık hizmetleri, özelleştirilmiş altyapı iyileştirmeleri ve çözümleri aracılığıyla Payara Platform kurulumunuzu, geçişinizi veya iş büyümenizi hızlandıracaktır.
Payara Platformuna Geçiş Yaptıktan Sonra Şirketler Ne Diyor?
 • %99,999 kullanılabilirlik ile yüksek sunucu kararlılığı
 • Diğer tescilli sunuculara kıyasla kaynak tüketiminde %40 azalma
 • Büyük ortamlar için sınırsız düzeyde destek
 • Diğer tescilli sunucularla karşılaştırıldığında daha kolay geçiş yolu
 • Daha modern özellik seti ve his
 • Daha hızlı çalışmaya başlamanız için kolay yapılandırma

Açık Kaynak Yazılıma Geçişin Yararları

Açık kaynaklı yazılımın avantajlarından yararlanmak, özel bir uygulama sunucusundan Payara Platformuna geçiş yapmanın bir avantajıdır. Birçok işletme, tedarik engelini azalttığı için açık kaynak seçeneklerinden yanadır. Black Duck Software ve North Bridge tarafından yürütülen bir anket, günümüz işletmelerinin %78'inin güvenlik için zaten açık kaynaklı yazılımlara güvendiğini ve lisans ücretlerinden yoksun olduğunu ortaya koydu. Açık kaynak kullanımının işletmelere yılda 60 milyar dolar (USD) tasarruf sağladığı tahmin edilmektedir. Payara Platformu açık kaynak kodludur ve üretime hazırdır. Payara Server veya Payara indirebilirsiniz
Micro ve deneyin ve üretime geçmeye hazır olduğunuzda, Payara Enterprise'a hızlı ve kolay bir şekilde yükseltin.
Geliştirilmiş güvenliğe ek olarak, açık kaynaklı yazılımın diğer faydaları şunları içerir:
 • Sürekli İyileştirme - dünyanın her yerindeki geliştiricilerin açık yazılım koduna katkıda bulunmasıyla, hatalar ve kusurlar proaktif olarak bulunur ve düzeltilir, ayrıca performansı artırmak için yeni özellikler ve kodlar geliştirilir. Payara ekibinin topluluk katılımı, aylık sürümlerin, hata düzeltmelerinin ve yamaların Payara Platformuna aktarılmasını sağlayarak Payara Server'ı üretim Jakarta EE (Java EE) uygulamaları için en iyi uygulama platformu ve Payara Micro'yu kapsayıcılı Jakarta EE mikro hizmet dağıtımları için en iyi seçenek haline getirir.
 • Sürekli Erişilebilirlik – Tescilli yazılım şirketleri, eski programları gereksiz hale getirmeyi ve kuruluşları destek almaya devam etmek için en son sürüme yükseltmeye zorlamayı seçebilirken, tek bir varlık kodun "sahibi" olmadığı için açık kaynaklı ürünlerin uzun ömürlü olması sağlanır. Payara Platformu ayrıca 10 yıllık bir yazılım yaşam döngüsü sağlar, böylece kuruluşlar tekrar tekrar en son sürüme yükseltmek zorunda kalmazlar.
 • Özelleştirme Potansiyeli – açık kaynaklı yazılım, her organizasyonun benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Payara Platformu, açık kaynak kodlu bir yazılımdır. tanımlamaya yardım ettiğiniz bir gelecek. Payara Platform Enterprise müşterileri, tam gereksinimlerinin karşılandığından emin olmak için özellikler ve geliştirme talepleri yapabilir.
 • Satıcı Kilitlenmesinden Kaçınma – “kapalı” formatta tescilli yazılım kullanırken, şirketler genellikle o belirli satıcıya ve yükseltmeler, eklentiler ve güvenlik iyileştirmeleri için fiyatlarına bağlıdır. Açık kaynaklı yazılım, kuruluşlara daha fazla esneklik sağlar.

Payara Platformunun Maliyet Avantajları

Migration and Project destek seçeneği, 7/24 veya 10x5 destek hizmetleri veya danışmanlık hizmetleri için Payara Accelerator ile Payara Enterprise müşterileri, lisanslamanın ötesinde tasarruf etme fırsatına sahiptir.

Global Şirketlerin Payara® Platformu İçin Ticari Destek İçin Yatırım Yapmasının 7 Nedeni

Şirketlerin Payara® Server veya Payara Micro (Payara Platform) için ticari destek anlamında yatırım yapmayı tercih etmelerinin birçok nedeni vardır. Aşağıda, operasyonel ve finansal faydalar elde etmek için support desteği satın almanın en yaygın nedenleri listelenmiştir.

Kurum içi ekibinizin etkinliğini artırın

Payara® Support'una sahip olmak, İsviçre'nin önde gelen bir telekom şirketi olan Swisscom'un birçok proje için sorun çözme süresinin azaldığı, bir sorunu 2 ay daha erken çözdüğü ve Swisscom mühendislerinin çözümler için daha fazla araştırma yapmasına gerek olmadığı anlamına geliyordu.

Güvenliği Arttırma

Almanya'nın önde gelen SMS sağlayıcısı olan ITAC Yazılımı Oracle GlassFish 2.1'i kullanıyor ve henüz fix edilmemiş güvenlik sorunlarıyla ilgili sorunlar yaşamaya başlamıştı. ITAC'ın gereksinimleri karşılamak için yüksek kullanılabilirlik, sağlamlık ve yüksek performansı garanti etmesi gerekiyordu. ITAC, Payara Server'a geçiş yapıp Production Support hizmeti aldıktan sonra, bir yazılım sorunu olması durumunda hot fix'lere, aylık sürümlere ve garantili 2 saatlik tepki süresine erişebildi.

Özel Müşteri Bilgi Tabanına Erişme

Müşteriler, Müşteri Destek Portalına giriş yapmalarına, açık olan sorunları bir bakışta görmelerine ve açık öğelerdeki durumu ve etkinliği izlemelerine olanak sağladığı için büyük bir fayda sağlar. Destek Portalındaki Müşteri Bilgi Bankası, müşterilere sık karşılaşılan sorunları çözmek veya sorulara hızlı bir şekilde yanıt bulmak için makaleler ve bilgiler sağlar.

10 Yıllık destek yaşam döngüsü ve OpenJDK desteği ile huzurun tadını çıkarın

BMW Group için uygulamaların istikrarlı bir temeli olması ve standartlara uygun olması gerekiyordu. Payara tarafından sağlanan 10 yıllık destek yaşam döngüsü hem istikrar hem de uyumluluk ihtiyacını çözdü. Azul Systems tarafından sağlanan OpenJDK platformuna verdiğimiz destek, müşterilerin tüm yazılım yığınının desteklendiğinden emin olabileceği anlamına gelmektedir.


Fix’ler için öncelik, yeni özellikler ve geliştirme istekleri

Payara Destek müşterilerinin fix’ler için önceliği vardır, community kullanıcılarının fix’i almak için önce GitHub'da zaman çizelgeleri veya SLA'lar olmadan yükseltmesi gerekir. Rakuten, Payara Platformu için yalnızca müşteriye özel versiyonlu yapılar ve fix alan Maven repository, Nexus Portal kullanımını kolay buldu. Payara Destek Ekibinden gelen hızlı yanıtlardan ve desteğin Japonca iletişim kurabilmesinden keyif aldılar. Aylık ve üç aylık sürümlerimizde müşteriler için yeni özellik veya geliştirme taleplerine de öncelik verilmektedir.

Mühendislik ekibine doğrudan erişerek sorunların hızla üstesinden gelin

ABD şirketi olan Appriss, güvenliği artırmak için veri odaklı çözümler sunar. Perakende, sağlık ve güvenlik veri çözümleri endüstrisindeki kritik müşteri odaklı web uygulamalarını sunmak için Payara mühendislerinin 7/24 desteğine güveniyor. Dış kaynaklı yardım masası aracılığıyla destek sunan diğer şirketlerin aksine, Payara Desteği doğrudan mühendislerimiz aracılığıyla verir.

En iyi uygulamaları takip edin ve teknik bilgiyi arttırın

Payara Support ekibiyle; teknik sorunların olmadığı zamanlarda bile, müşterilerin gelecekte yaşayacağı zorlukları önlemek, verimliliklerini artırmak ve en iyi uygulamalara göre çalıştıklarından emin olmak için iletişime geçilebilir. Hastane odası iletişim çözümleri sağlayıcısı ISERN, sorunları çözmek ve sunucu hakkındaki bilgilerini genişletmek için Payara Geçiş ve Proje Desteğine güveniyordu. Ticari desteğe yatırım yapmanın bu yaygın nedenlerine ek olarak, Payara Support işler ters gittiğinde paradan tasarruf etmenize yardımcı olur. Payara Support ve Mühendislik Departmanı, BT ekibiniz için maliyetli aksama sürelerini ve hayal kırıklığını azaltarak sizi hızlı bir şekilde düzlüğe çıkarmak için günün her saati hizmetinizdedir.